Co miesiąc tysiące osób w Polsce wpisuje w Google frazy typu: „zarabianie przez Internet”. Bez zawahania odpowiem ze swojego doświadczenia: TAK idzie zarabiać w Internecie pasywnie, nawet gdy śpisz!  Ale to nie jest takie proste! Wymaga czasu i pomysłu! Istnieje wiele metod, natomiast dziś omówię dosyć kontrowersyjną tematykę zarabiania na reklamach, ale bardzo skuteczną: Reklamy Google AdSense przy wykorzystaniu mikro niszy.

W 2011r. przeglądając Internet w poszukiwaniu ciekawostek na interesujący mnie temat, nie znalazłem nic ciekawego.  Pomyślałem wtedy: „z ciekawości sprawdzę ile osób też szukało tego co ja”. W propozycjach słów kluczowych Google AdWords zobaczyłem, że tą samą frazę, rocznie wpisuje w Google ponad 9 000 unikalnych osób (tylko w Polsce) + około 2 000 we frazach podobnych tematycznie. Oznaczało to, że 11 000 osób rocznie byłoby zainteresowanych wejść na stronę internetową, która odpowiedziała by na nurtujące pytania dotyczące danego temau.

Nie czekając aż ktoś zrobi to za mnie, stworzyłem tematyczną stronę internetową.

  • Dzień 1 – Rejestracja dopasowanej do frazy domeny i podpięcie pod serwer.
  • Dzień 2 – Zebranie materiałów i złożenie ich w całość.
  • Dzień 3 – Stworzenie strony internetowej i odpalenie.

Po 3 dniach pracy, zostawiłem stronę na ok. 2 lata, zapomniałem o niej, lecz pewnego dnia przyszedł do mnie mail z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie z zapytaniem o dany temat. Przy okazji wszedłem w statystyki, olśniło mnie, moja strona www ma ponad 200 000 odsłon na rok.

Od razu zadzwoniłem do kilku firm o podobnej grupie docelowej, czy chcieli by umieścić reklamy na mojej stronie, ale nikt nie chciał mi zaoferować więcej niż 50-100zł /rok, a przecież tyle płaciłem za jej utrzymanie.

Zacząłem testować na tej stronie różnego rodzaju programy partnerskie i afiliacyjne, lecz nie przynosiło mi to dużych korzyści, postanowiłem więc wypróbować Google AdSense. Był to dobry wybór.

To było niesamowite, gdy po pierwszych miesiącach zacząłem wypłacać nawet ponad 300zł / miesiąc.  Oczywiście nie są to miliony, ale dodatkowy pasywny dochód. UWAGA! Zarabianie przez Internet – uzależnia!

Wypłata z Google AdSense

Wypłata z Google AdSense – Zarabianie przez Internet

Strona internetowa nie była pozycjonowana, ani rozwijana, treści nie były aktualizowane. Poziom wejść na stronę i kliknięć w reklamę utrzymuje się od 2013r. na tym samym poziomie.

Zarabianie Przez Internet

Chcesz też zarabiać pasywnie? Napisz do mnie 😉